Постачальник бронежилетів і шоломів відшкодує Міноборони 400 млн грн за неякісний товар

Іноземний постачальник бронежилетів і шоломів поверне Міністерству оборони України близько 400 млн грн за неякісний товар. Таке рішення прийняв міжнародний арбітражний суд.

Він задовольнив вимоги українського оборонного відомства. У зазначену суму входить вартість товару, штрафні санкції, відсотки за рік та арбітражний збір.

Мова йде про постачання бронежилетів та шоломів для ЗСУ на початку повномасштабного вторгнення росії. Протягом весни та літа минулого року постачальник привозив товар належної якості. Однак партії осені та зими не проходили балістичні випробування і міноборони не приймало їх.

Постачальник відмовився компенсувати втрати добровільно, тому відомство звернулося до суду.

Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров підписав наказ про призначення менеджера Арсена Жумаділова гендиректором закупівельної агенції “Державний оператор тилу”. Це державне підприємство запрацює з грудня. Воно буде займатися всіма закупівлями міноборони.

“Працівники агенції будуть аналізувати ринок, дивитись ціни, спілкуватись з виробниками, постачальниками. При виборі партнерів будуть їх оцінювати, аналізувати роботу і приймати відповідальні рішення щодо тендерних закупівель”, – розповів заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.