В Чехії за тиждень зібрали гроші на гелікоптер Black Hawk для українських розвідників

Чеські волонтери ініціативи Darek pro Putina (“Подарунок для Путіна”) протягом тижня зібрали 400 тис. євро на американський двомоторний багатоцільовий вертоліт UH-60 Black Hawk.

Його передадуть українським розвідникам. Про це волонтери повідомили у мережі Х.

Збір розпочали 16 листопада. У ньому брали участь чехи та словаки. Перед ними заздалегідь стояла мета – зібрати суму, у які оцінюється вартість гелікоптера та його обслуговування.

Тоді ж представники ініціативи “Подарунок для Путіна” показали відео із Black Hawk, який передадуть Україні.

“Він у хорошому стані. Його буде використовувати для своїх операцій українська військова розвідка. Вона хоче задіяти вертоліт для проведення спецоперацій і тренувань пілотів”, – розповіли організатори збору на пресконференції.

UH-60 Black Hawk – американський тактичний багатоцільовий вертоліт, розроблений компанією Sikorsky. Він призначений для перевезення особового складу та різноманітних військових вантажів, а також евакуації поранених.

Відомо, що в Україні Black Hawk використовує Головне управління розвідки Міноборони. Офіційно жодна держава не оголошувала про передачу гелікоптера українській стороні.

Раніше ініціатива “Подарунок для Путіна” робила збори на модернізований T-72 для України та 15 комплексів протиповітряної оборони Viktor.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.