В Чехії хочуть придбати вертоліт UH-60 Black Hawk для України

Чеські волонтери ініціативи Darek pro Putina (“Подарунок для Путіна”) мають намір зібрати кошти на американський двомоторний багатоцільовий вертоліт UH-60 Black Hawk. Планують його подарувати українським військовим.

“І ми хотіли б купити його і відправити в Україну для боротьби з росіянами”, – зазначили волонтери у мережі Х.

Раніше ініціатива “Подарунок для Путіна” робила збори на модернізований T-72 для України та 15 комплексів протиповітряної оборони Viktor.

UH-60 Black Hawk – американський тактичний багатоцільовий вертоліт, розроблений компанією Sikorsky. Він призначений для перевезення особового складу та різноманітних військових вантажів, а також евакуації поранених.

З 2010 року у Польщі почали випускати S-70i – експортний варіант UH-60M. Такий вертоліт можна побачити на фото, яке у лютому цього року опублікувало Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Це єдиний відомий Black Hawk, який є у наявності в українських військових.

Нагадаємо, на днях до Румунії доставили перший багатоцільовий пошуково-рятувальний вертоліт Lockheed Martin S-70M Black Hawk. Його виготовила компанія Polskie Zakłady Lotnicze в польському місті Мелець. МВС Румунії опублікувало фото гелікоптера і повідомило, що три такі ж машини виробник доставить до 19 листопада, а до кінця нинішнього року – ще три. 

Раніше Збройні сили Австралії отримали три нові вертольоти UH-60M Black Hawk. Це перші із 40 машин, які будуть поставлені за умовами контракту з американським виробником.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.