Уряд Словаччини заявив про припинення допомоги Україні – Politico

Після перемоги на парламентських виборах Словаччини партії проросійського політика Роберта Фіцо, відносини Братислави й Києва значно погіршилися. Цього разу уряд країни заявив, що більше не надаватиме допомоги Україні. Партії, які виступають проти такої підтримки, після виборів минулих вихідних ведуть переговори про формування нового уряду. Про це повідомляє Politico.

“Бюрократичний уряд Словаччини, що йде у відставку, не надсилатиме більше військової допомоги в Україну”, – заявив речник уряду. Кілька днів тому Міністерство оборони країни розглядало можливість відправки нового пакету допомоги.

Лівопопулістська партія колишнього прем’єра Словаччини Роберта Фіцо “Смер” перемогла на парламентських виборах минулої суботи.  Її члени пообіцяли припинити надання зброї Україні, заблокувати потенційне членство Києва в НАТО та виступити проти санкцій, які ввели проти рф. Повідомляє видання.

Президент Словаччини Зузана Чапутова в понеділок попросила Фіцо до 16 жовтня сформувати коаліційний уряд.

“Рішення щодо цього питання має відображати результати нещодавніх парламентських виборів і слідувати за результатами переговорів щодо формування уряду, які відбуваються цими днями”, – зазначив Мартін Стрижинец, речник Чапутової.

Роберт Фіцо вимушено пішов у відставку з поста прем’єр-міністра Словаччини в 2018 році після масових протестів у країні через вбивство журналіста-розслідувача.

Нагадаємо днями Президентка Словаччини Зузанна Чапутова спростувала чутки про блокування пакету військової допомоги для України. Вона заявила, що її країна продовжуватиме надавати допомогу Києву.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.