Значна частина військ РФ біля Куп’янська може бути небоєздатною – ISW

Окупаційні війська рф відновили наступ поблизу Куп’янська Харківської області. Але більшість російських сил, розгорнутих на цьому напрямку, ймовірно, є виснаженими та неефективними в бою, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Відновлення російських наступальних операцій біля Куп’янська, можливо, за участю підрозділів 25-ї загальновійськової армії, ймовірно, має на меті відвернути увагу України від інших ділянок фронту на півдні України. Однак раніше в ISW оцінювали, що 25-у загальновійськову армію було поспішно розгорнуто до передбачуваної дати розгортання в грудні 2023 року та, ймовірно, вона має серйозну нестачу персоналу, погану підготовку. Або і те, й інше”, – йдеться у звіті.

Американські фахівці також зазначають, що Сили оборони України продовжили контрнаступальні операції під Бахмутом і просунулися вперед на заході Запорізької області. Натомість російські війська нещодавно провели ротацію на південь від Оріхова. Наразі окупанти здатні утримувати оборону на цій критично важливій ділянці фронту.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що загарбники не полишають спроб отримати тактичні успіхи на Харківщині. Окупанти навіть намагалися наступати через українсько-російський кордон.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.