Уряд Данії ухвалив допомогу для України на 1 млрд євро – Sky News

Уряд Данії ухвалив новий пакет допомоги України на суму 1 млрд євро. Про це повідомило видання Sky News.

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен оголосила про надання військової підтримки під час прес-конференції в Осло. Завтра вона представить ініціативу на розгляд парламенту.

Список допомоги включатиме боєприпаси, танки та безпілотники.

“Ми перебуваємо на критичному етапі війни. Ми повинні гарантувати, що Україна має все необхідне для продовження боротьби, – заявила Метте Фредеріксен. – Саме тому ми працюємо з партнерами та союзниками задля довгострокової безпеки для України”.

Загалом, Копенгаген вже виділив Україні близько 2,8 млрд євро у вигляді військової допомоги та ще 378 млн євро – гуманітарної.

Сьогодні в Осло відбувся другий саміт Україна-Північна Європа. У ньому взяли участь президент Фінляндії Саулі Нііністьо, прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір, прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Норвегія ухвалила передачу Україні допомоги на суму $1,8 млрд. У цю суму входить вартість систем протиповітряної оборони NASAMS, які Норвегія готує до відправки.

Частину з них візьмуть зі складів країни, інші – замовлять у виробників. Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час прес-конференції із Володимиром Зеленським у Осло, куди президент України прибув із неанонсованим візитом на саміт Північних країн.

В жовтні уряд Данії придбав завод із виробництва снарядів у місті Еллінг. Його продукцію планують доставляти в Україну. “Загальна критична ситуація чітко показала мені як міністру оборони необхідність відновлення виробництва боєприпасів у Данії. Постачання боєприпасів – в інтересах національної безпеки”, – заявив міністр оборони Данії Троелс Лунс Поульсен.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.