Норвегія повідомила про передачу Україні систем протиповітряної оборони NASAMS

Норвегія ухвалила передачу Україні допомоги на суму $1,8 млрд. У цю суму входить вартість систем протиповітряної оборони NASAMS, які Норвегія готує до відправки.

Частину з них візьмуть зі складів країни, інші – замовлять у виробників. Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час прес-конференції із Володимиром Зеленським у Осло, куди президент України прибув із неанонсованим візитом на саміт Північних країн.

Точна кількість наданих установок ППО наразі невідома.

Також уряд Норвегії виділяє $273 млн на гуманітарну підтримку. Ці кошти підуть на освіту, медицину та виплату пенсій.

До кінця поточного року країна виділить ще $800 млн для України.

NASAMS — зенітний ракетний комплекс середньої дальності. Розроблений норвезькою компанією Norwegian Kongsberg і американською Raytheon. Призначений для протидії маневреним аеродинамічним цілям на середніх висотах. Випробування показали високу ефективність нового комплексу і можливість протидії крилатим ракетам.

Нагадаємо, у листопаді норвезький виробник оборонної техніки Kongsberg повідомив про відправку в Україну інтегровану систему боротьби з безпілотниками CORTEX Typhon для захисту від російських “Шахедів”. Техніка виготовлена на основі програмного забезпечення Integrated Combat Solution, яке координує роботу кількох транспортних засобів, безпілотних систем і датчиків. Воно може відмінне від усіх інших засобів боротьби з безпілотниками.

Раніше, Сили оборони України отримали дві пускові установки для зенітно-ракетних комплексів NASAMS, придбані Вільнюсом. Про це повідомив Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.