Представники 22 країн взяли участь у роботі коаліції щодо посилення ППО України

Сьогодні у Берліні відбулася перша конференція коаліції, яку створили для довгострокового посилення потенціалу протиповітряної оборони України.

Про це повідомило Міністерство оборони Німеччини у мережі Х.

У зустрічі взяли участь близько 70 учасників із 22 країн, а також представники ЄС і НАТО. У німецькому оборонному відомстві заявили, що метою коаліції є координація розробки архітектури ППО в Україні, яка буде сумісна з НАТО.

Перші кроки розробляються у робочих групах. Вони працюють над тематичними блоками “Командна структура” (її очолює Франція), “Системи” (на чолі зі США) і “Тренування/навчання” (керує Німеччина).

Очолюють коаліцію можливостей інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони (CCIAMD) Німеччина та Франція. Про це оголосив очільник німецького міноборони Борис Пісторіус 22 листопада на зустрічі Контактної групи з питань оборони Україна у форматі Рамштайн.

Про те, що ФРН разом з Францією взяли на себе провідну роль у розбудові ППО України, говорив у виступі в Бундестазі сьогодні канцлер ФРН Олаф Шольц. Він зазначив, що Велика Британія відіграватиме керівну роль у тому, що стосується зміцнення військово-морських сил. США, Нідерланди та Данія працюють у рамках “коаліції винищувачів”. Інші країни продовжують бути задіяними в забезпеченні ЗСУ машинами БМП і танками, амуніцією, запасними частинами.

Нагадаємо, Норвегія ухвалила передачу Україні допомоги на суму $1,8 млрд. У цю суму входить вартість систем протиповітряної оборони NASAMS, які Норвегія готує до відправки.

Частину з них візьмуть зі складів країни, інші – замовлять у виробників. Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре під час прес-конференції із Володимиром Зеленським у Осло, куди президент України прибув із неанонсованим візитом на саміт Північних країн.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.