«Ладога» була шикарною командною машиною Радянського Союзу під час ядерної війни. Безпілотник просто підірвав один на сході України.

Український дрон знищив командно-штабну машину яку створили для ядерної віцни

У кінці 1970-х радянські власті звернулися до Кіровського Конструкторського Бюро в Санкт-Петербурзі з проханням розробити ядерний розвідувальний автомобіль.

І не просто якийсь автомобіль, а найкраще захищений і зручний для розвідки ядерних об’єктів. Герметичний, самостійний і з міцною бронею, з дистанційно керованими камерами і власним запасом кисню.

Результатом стала Ладога. Кіровське Конструкторське Бюро виробило лише кілька таких гусеничних транспортних засобів – можливо, чотири або п’ять. Один з них провів час в зоні радіаційного забруднення після трагедії на Чорнобильській АЕС 1986 року. Одна з Ладог потрапила до музею, а решта зникли.

Аж до цього тижня, коли український дрон помітив і атакував Ладогу, яка, здається, рухалася в бік українських позицій біля Кремінського лісу на сході України.

Не секрет, що Кремль бореться з недостатньою кількістю бойових машин – або шляхом нового виробництва, або використовуючи старі засоби з довгострокового зберігання – щоб поповнити втрати (15 тисяч машин і продовжує зростати) на 600-мильній лінії фронту російської 25-місячної війни з Україною.

Ця різниця між новими засобами – 500-600 танків на рік, плюс тисяча бойових машин – і річними втратами, які становлять в середньому 1 300 танків і 1 700 бойових машин, пояснює, чому на фронтовій лінії з’явилися досить дивні транспортні засоби. Можливо, найбільш помітними з них є китайські гольф-кари.

У порівнянні з незахищеним, відкритим гольф-каром, Ладога набагато більш підходить для механізованої війни. Вона поєднує броньований корпус танка Т-80 з двигуном газотурбінного типу потужністю 1250 кінських сил і об’ємним відділенням для екіпажу, в якому можуть комфортно розміститися близько чотирьох осіб у м’яких кріслах.

Ладога має телекамеру, встановлену на щоглі, і повний комплект радіостанцій, який, як повідомляють, дозволяв би цьому транспортному засобу працювати в ролі командного центру в разі ядерної катастрофи. Уявіть, як радянські лідери швидко втечуть на Ладозі, командуючи своїми власними ядерними силами, коли почнуть падати ядерні бомби НАТО.

Невелике число Ладог були використані під час подій на Чорнобильській АЕС, але ніколи не виконували свою основну роль в атомному апокаліпсисі. Безсумнівно, ніхто в Кіровському Конструкторському Бюро не уявляв, що стара Ладога колись потрапить на фронт ненуклеарної війни в 2024 році.

Але навіть уявити, як могли б інженери п’ятдесят років тому в Санкт-Петербурзі уявити, що Росія втратить 15 тисяч бронемашин всього за два роки в війні з незалежною і членом НАТО Україною, дуже складно.