Український бронеавтомобіль Oncilla захистив екіпаж від ураження протитанковою міною (Відео)

Український бронетранспортер Oncilla підірвався на протитанковій міні на передовій. Всі бійці ЗСУ, які були в машині вижили.

Пошкоджену машину зняли на відео і опублікували у мережі.

Історія машин Oncilla почалась в Україні у 2000-х роках. Тоді інженери взялись за проектування військового броньованого автомобіля “Дозор-Б”. Для нього пропонувалось близько десяти варіантів озброєння. Базовим вважався варіант з дистанційно керованою установкою з 12,7-мм кулеметом НСВТ-12,7 або КТ-12,7. 

У 2013 році в Харкові виготовили модернізований варіант машини “Дозору-Б”, який викликав інтерес польської фірми Mista. Вона купила один екземпляр, виготовлений на Київському бронетанковому заводі. Автомобіль під назвою Oncilla демонструвався на виставці MSPO-2013 в Кєльце.

В Польщі Oncilla була суттєво перероблена. Німецький двигун замінили італійським Iveco NEF 4 потужністю 210 к.с. Завдяки цьому поліпшились динамічні характеристики машини, зокрема, прискорення.

Радикально переробили трансмісію. Замість 5-ступінчатої автоматичної коробки передач встановили 6-ступінчату. Балістичний захист машини відповідав рівню 3 STANAG 4569 (круговий захист від бронебійних куль калібру 7,62 мм і від осколків снарядів калібру 152-155 мм при підриві на відстані до 60 м). Протимінний захист – рівень 2.

Озброїли Oncilla 12,7-мм кулемета НСВТ на турелі з ручним приводом. Для захисту кулеметник зробили броньовані щитки з вмонтованими броньованими шибами.

Автомобіль почали продавати в Сенегал та Україну.

Нагадаємо, нещодавно бронеавтомобіль “Новатор” від компанії “Українська бронетехніка” витримав вибух протитанкової міни на фронті. Ввесь екіпаж, який прямував на бойове завдання, вижив. Авто зазнало суттєвих ушкоджень, але бронекапсула витримала вибух, залишилася неушкодженою та зберегла життя військових.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.