Нідерланди доставлять винищувачі F-16 для підготовки українських пілотів через два тижні

Нідерланди доставлять винищувачі F-16 до навчального центру в Румунії через два тижні. Тоді українські пілоти зможуть почати тренувальні польоти на них.

Про це заявив виконувач обов’язків прем’єр-міністра Нідерландів Марк Рютте під час відеоконференції з президентом Володимиром Зеленським.

Глава уряду запевнив, що Нідерланди продовжуватимуть підтримувати Україну. Ескалація на Близькому Сході не стане цьому на заваді. Зокрема, пообіцяв допомогти системами Patriot для посилення оборони України взимку.

Також сторони обговорили питання експорту українського зерна через чорноморські порти й участь Нідерландів у розслідуванні воєнних злочинів Росії.

Нагадаємо, частина українських пілотів розпочала підготовку на винищувачах F-16 у США. Про це повідомляє Politico з посиланням на представника Військово-повітряних сил США. До цього вони навчались на тренажерах, авіатренажерах, які повноцінно відтворювали кабіну літака. Наразі українські пілоти розпочали польоти на F-16.

Ще одна група льотчиків проходить адаптацію до польотів на американських винищувачах F-16 в Україні. Роблять це у вільний час, коли не має бойових завдань та потреби виконувати вильоти для захисту неба від ворожих цілей.

Пілоти знайомляться з кабіною F-16, використовуючи тренажер з технологією віртуальної реальності. У ньому запрограмована карта території України, тому льотчики виконують місії у максимально реалістичних умовах, літають над знайомими ландшафтами.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.