Український бомбардувальник Су-24 готується атакувати позиції росіян ракетами Storm Shadow (Відео)

У соціальних мережах з’явилося відео польоту на низькій висоті українського бомбардувальника Су-24М, озброєного британськими ракетами Storm Shadow:

Кілька днів тому у соцмережах було опубліковано лише фото цього літака, а ось тепер з’явився і відеодоказ.

Нагадаємо, місяць було оголошено, що Великобританія передала Україні авіаційні ракети дальнього радіусу дії: Storm Shadow. У свою чергу Україна зобов’язалася використовувати їх тільки у межах своєї території.

А минулого тижня стало відомо, що ЗСУ знищили за допомогою цих ракет казарму та склади росіян в окупованому Бердянську.

Вибух у Бердянську 25 травня

Storm Shadow – це крилата ракета великої дальності, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря. Дальність базових версій сягає 560 км, хоча експортна Storm Shadow відрізняється – її дальність менша майже вдвічі та становить 250-290 км.

Ракета підтримує GPS-наведення, а при підльоті до цілі застосовується теплова головка з режимом розпізнавання та відповідності рельєфу місцевості.

Україна вже давно просила надати їй ракети більшої дальності, оскільки така зброя дасть змогу вразити російські командні центри, лінії постачання, склади боєприпасів і палива в глибині окупованого Криму і на контрольованій росією території на сході України.

Інформацію про передачу Україні далекобійних ракет Storm Shadow також підтвердив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. Він наголосив, що Storm Shadow дозволить Україні відтіснити російські сили, що перебувають на суверенній території України.