Британія передала Україні ракети, які можуть бити на 300 кілометрів — CNN

На тлі майбутнього контрнаступу Збройних сил України Великобританія передала Києву ракети великої дальності Storm Shadow.

Видання CNN з посиланням на власні джерела заявляє, що Київ обіцяв застосовувати ракети лише в межах суверенної території України і не атакувати ними Росію.

Storm Shadow – це крилата ракета великої дальності, спільно розроблена Великою Британією та Францією, яка зазвичай запускається з повітря.

Дальність базових версій сягає 560 км, хоча експортна Storm Shadow відрізняється – її дальність менша майже вдвічі та становить 250-290 км.

Ракета підтримує GPS-наведення, а при підльоті до цілі застосовується теплова головка з режимом розпізнавання та відповідності рельєфу місцевості.

Україна вже давно просила надати їй ракети більшої дальності, оскільки така зброя дасть змогу вразити російські командні центри, лінії постачання, склади боєприпасів і палива в глибині окупованого Криму і на контрольованій Росією території на сході України.

Інформацію про передачу Україні далекобійних ракет Storm Shadow також підтвердив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

Він наголосив, що Storm Shadow дозволить Україні відтіснити російські сили, що перебувають на суверенній території України.