Українські військові знищують окупантів за допомогою новітньої гаубиці Paladin (Відео)

Американська 155-мм самохідна артилерійська установка M109A6 Paladin розносить позиції росіян на Запорізькому напрямку.

Відео роботи САУ військові опублікували у соцмережах.

Paladin почали випускати у 1990-х роках у США. Це нова модифікація попередньої САУ М109. Для оновленої гаубиці зробили покращене бронювання, модернізували двигун потужністю 1440 к.с. та ходову частину. Також збільшили боєкомплект – до 39 пострілів.

Самохідна гармата M109A6 має цифрову навігаційну систему та систему управління вогнем. Вони набагато пришвидшують розрахунки для стрільби. Paladin обладнаний оновленою радіостанцією та приймачем космічної радіонавігаційної системи NAVSTAR.

У американської САУ запас ходу становить 405 км. Вона може рухатись зі швидкістю до 65 км/год.

Комфортні умови артилеристам забезпечує клімат-контроль. Для захисту від зброї масового ураження додана фільтровентиляційна установка.

САУ може уражати цілі на відстані до 24 км – звичайними пострілами, до 30 км – активно-реактивними снарядами. Техніка має додаткове озброєння – 12,7-мм кулемет М2.

Про передачу Україні САУ заявили у Вашингтоні у січні. Тоді зобов’язалися поставити українській армії 18 Paladin. Разом з ними мали надійти 18 машин забезпечення боєприпасами.

Українські військові почали навчання на самохідних гаубицях M109А6 Paladin у лютому. Вони увійшли до групи із 710 осіб, які відправились на підготовку до бази США у Німеччині. Їх тренування тривало 5 тижнів.

Перша інформація про бойове застосування САУ на фронті в Україні почала з’являтися у червні. Зокрема, при знищенні вогнеметної системи ТОС-1А “Солнцепек” біля Великої Новосілки на Запорізькому напрямку.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.