Українські пілоти почали ознайомче навчання на шведських винищувачах Gripen

Українські пілоти розпочали ознайомче навчання на шведських винищувачах JAS 39 Gripen. Україна домовляється про отримання цих літаків від Швеції. 

Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час візиту до Стокгольма.

Глава держави наголосив, що підніматиме питання надання літаків під час зустрічей зі спікером парламенту Швеції та представниками всіх парламентських політичних сил, “як одне з ключових для захисту нашого неба”.

Saab JAS 39 Gripen (з шведської gripen — грифон) — багатоцільовий винищувач четвертого покоління, який розробила та випускає компанія Saab.

Завдяки характеристикам двигуна і малому аеродинамічному опору, літак має високі розгінні характеристики на початковому етапі польоту. Може злітати з аеродрому всього за 18 секунд і розвивати швидкість до 2130 км/год.

Літак озброєий 27-мм гарматою Mauser BK27. Може нести ракети і бомби різного класу, у тому числі високоточну зброю для враження наземних і надводних цілей.

Нагадаємо, нещодавно Данія та Нідерланди отримали офіційну згоду від США щодо передачі винищувачів F-16 Україні. Це повинно відбутись одразу після завершення навчань пілотів ЗСУ. Інформацію повідомляє видання Reuters.

«Я висловлюю повну підтримку США як у передачі Україні винищувачів F-16, так і в навчанні українських пілотів кваліфікованими інструкторами», – йдеться у зверненні держсекретаря США Ентоні Блінкена до його колег з Данії та Нідерландів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.