СБУ розкрила подробиці операцій з підриву Кримського мосту (Фото)

У СБУ вперше розкрили подробиці секретної операції з підриву Кримського мосту, яка відбулась у жовтні минулого року. 

Працівники спецслужби хотіли закласти вибухівку у вантажні вагони. Але окупанти дозволяли провезення залізницею по мосту лише військові вантажі. Тому СБУ була змушена використовувати вантажівку.

21 тонну вибухівки сховали у рулони з пакувальною плівкою. Фахівці підібрали таку товщину матеріалу, щоб сканери на пунктах пропуску не розпізнали вибухову речовину.

На постах біля мосту використовують РЕБи, що збивають GPS-координати на вибухових детонаторах, налаштованих на певну точку. Їх теж довелося вдосконалювати.

Операцію вдалося здійснити виключно українсьими силами, без допомоги іноземних партнерів. Найголовніші подробиці, а саме, як машина покинула територію України досі не розголошують.

Також голова СБУ Василь Малюк розповів про другий удар по Кримському мосту, який відбувся нещодавно. На цей раз використали морські безпілотники. Їх розробив керівник одного з управлінь військової контррозвідки — офіцер з позивним “Хантер”.

Морські дрони-камікадзе створили з унікального матеріалу, який невидимий для російських РЛС. Безпілотниками можна керувати трьома способами. Для цього використовують новітні засоби зв’язку, що діють на великій відстані.

На одному такому борту розмістили 850 кілограмів вибухівки. В разі необхідності безпілотник може самознищуватися.

Нагадаємо, 17 липня близько четвертої ранку внаслідок вибуху на Кримському мосту обвалився один з прольотів, рух транспорту було повністю зупинено.

Руйнування мосту підтвердив і глава окупаційної адміністрації Криму Аксьонов. За його словами, сталася “надзвичайна подія” в районі 145-ої опори з боку Краснодарського краю.

Російські ЗМІ вказували, що причиною руйнування однієї з опор моста могла бути атака ЗСУ — місцеві жителі чули звуки вибухів. 

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.