США схвалили передачу Україні винищувачів F-16 з Данії та Нідерландів – Reuters

Данія та Нідерланди отримали офіційну згоду від США щодо передачі винищувачів F-16 Україні. Це повинно відбутись одразу після завершення навчань пілотів ЗСУ. Інформацію повідомляє видання Reuters.

«Я висловлюю повну підтримку США як у передачі Україні винищувачів F-16, так і в навчанні українських пілотів кваліфікованими інструкторами», – йдеться у зверненні держсекретаря США Ентоні Блінкена до його колег з Данії та Нідерландів.

Данія та Нідерланди стали одними з очільників авіаційної коаліції, яка відповідатиме за навчання українських пілотів. Відтак ці країни очікували на дозвіл США, як виробника винищувачів F-16, для відправки літаків в Україну.

Ще у травні президент США Джо Байден схвалив програми навчання українських пілотів на американських винищувачах, але терміни поставок літаків поки що не озвучувалися.

Повітряні сили ЗСУ вже сформували список із 32 українських пілотів, які навчатимуться на F-16. Перша група з шести пілотів наразі готується до виїзду на навчання за кордон. Президент України Володимир Зеленський запевнив, що навчання розпочнеться до кінця цього місяця.

Нагадаємо, українська влада наполягає, що для успішного звільнення окупованих росіянами територій, ЗСУ повинні мати перевагу над росіянами у повітрі. Про необхідність передачі Україні багатоцільових винищувачів F-16 дивіться у ексклюзивному інтерв’ю головного консультанта Головнокомандувача ЗСУ генерал-майор Віктора Назарова, яке він дав “Військовому Кур’єру”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.