Українська САУ «Богдана» пройшла модернізацію і вирушила на фронт (Фото)

Користувачі соцмереж оприлюднили фото оновленої САУ «Богдана», яка рухається по дорозі у напрямку сходу України.

На фото видно, що «Богдана» пройшла модернізацію, про яку на початку травня писав «Військовий Кур’єр». Модернізація полягала, зокрема, в заміні шасі та кабіни, а також системи управління вогнем. Повідомлялося, що до розробки нової броньованої кабіни для «Богдани» долучилася компанія «Українська бронетехніка», відома своїми автомобілями «Варта» та «Новатор».

Крім того, під час модернізації «Богдана» отримала цифрову систему пошуку цілі та управління вогнем.

Розробку першої в Україні колісної артилерійської системи 2С22 «Богдана» почали у 2016 році на потужностях “Краматорського заводу важкого верстатобудування”.

Тоді САУ було встановлено на шасі КрАЗ-63221 з броньованою кабіною. Головним етапом розробки стало виробництво ствола для цієї САУ. Раніше в Україні не виготовляли нічого подібного.

Цього року, було представлено оновлену САУ «Богдана». Її скорострільність – 5 пострілів за хвилину, а боєкомплект становитиме 20 снарядів. Екіпаж машини складається із 5 осіб.

Українські військові ведуть вогонь із САУ “Богдана” по позиціях окупантів на о.Зміїний

Після початку повномасштабного вторгнення «Богдана» була передана українським захисникам. Зокрема, ця САУ відіграла важливу роль у звільненні острова Зміїний від російських окупантів. З неї велося ураження позицій окупантів на островів і їхнє успішне знищення.