З’явились кадри серійного виробництва української САУ “Богдана” (Фото)

В Україні триває серійне виробництво вдосконаленої 155-мм САУ 2С22 “Богдана”

На фото зі збирального цеху можна побачити нове шасі самохідної гаубиці, на якому встановлено кабіну від компанії “Українська бронетехніка”, яка відома своїми броньовиками “Новатор” та “Варта”.

Крім того, на фото помітно першу версію “Богдани” (прототип), яка скоріше за все прибула на обслуговування. Ця САУ була до цього вироблена дише в одному екземплярі і активно використовується Силами оборони України під час російсько-української війни.

155-мм гармата САУ "Богдана"

Розробку першої в Україні колісної артилерійської системи 2С22 “Богдана” почали у 2016 році на потужностях “Краматорського заводу важкого верстатобудування”.

Тоді САУ було встановлено на шасі КрАЗ-63221 з броньованою кабіною. Головним етапом розробки стало виробництво ствола для цієї САУ. Раніше в Україні не виготовляли нічого подібного.

Цього року Україна представила оновлену САУ “Богдана”. Її скорострільність – 5 пострілів за хвилину, а боєкомплект становитиме 20 снарядів. Екіпаж машини складається із 5 осіб. Артустановку можна виготовляти на базі шасі компаній КрАЗ, Tatra або MAN.

Після початку повномасштабного вторгнення “Богдана” була передана українським захисникам. Зокрема, САУ відіграла важливу роль у звільненні острова Зміїний від російських окупантів. З неї велося ураження позицій окупантів на островів і їхнє успішне знищення.