Українська компанія намагалася зірвати закупівлю продуктів для військових

На початку листопада на платформі електронних закупівель Prozorro міноборони оголосило про проведення спрощеного придбання продуктів харчування для українського війська. В одній з областей було виставлено лот на закупівлю їжі.

Одна з компаній-учасників торгів мала найвищі цінові пропозиції. Працівники міністерства звернули увагу, що фірма з 2016 року взагалі не здійснювала фінансово-господарську діяльність. Її банківські рахунки були закриті, а документи на підтвердження кваліфікаційних критеріїв – відсутні. Про це повідомило міноборони.

Тому міністерство відхилило цінову пропозицію цієї компанії. Вона ж у відповідь подала до суду та заблокувала процес визначення переможців. Через це, відомстві вважають, що компанія взяла участь у торгах з ціллю зірвати процес своєчасного постачання на перший квартал наступного року.

Міноборони звернулося до правоохоронців із заявою про вчинене кримінальне правопорушення – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.

Важливо: Міністерство виявило ознаки використання подібної “схеми” і за іншими лотами. Деякі учасники закупівель зловживають принципами відкритості та вдаються до маніпуляцій українським законодавством, аби перешкоди проведенню своєчасних закупівель продуктів для армії.

Міноборони готує заяви до правоохоронних органів за усіма випадками, аби зупинити зловживання та своєчасно провести закупівлі в інтересах держави.

Нагадаємо, міноборони зобов’яже постачальників маркувати дизельне пальне для ЗСУ червоним кольором. Для цього в нього будуть додавати яскравий барвник. У бензині він буде зеленого кольору. Постачання такого маркованого пального Міноборони планує налагодити вже у листопаді.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.