Шість років тому українські десантники відмовились від блакитних беретів

21 листопада в Україні відзначають День десантно-штурмових військ ЗСУ. Його запровадили у 2017 році.

Здавна український народ саме в цей день вшановував архістратига Михаїла. Його називали верховним командувачем божого війська у битві проти нечистих сил. Сучасні українські військові вважали архістратига покровителем десантників.

Шість років тому, разом із встановленням Дня ДШВ, відбулися зміни у організації та символіці цього роду українських військ. Ініціатори перетворень поставили собі за мету відхід від радянських традицій і розробку української концепції.

Тоді ж запровадили саму назву “Десантно-штурмові війська”, яка замінила “Високомобільні десантні війська” (ВДВ).

21 листопада 2017 року на Михайлівській площі в Києві провели урочисту зміну символіки десантників. Бійці зняли блакитні берети і отримали марунові (темно-бордові). Такий колір відповідає традиціям НАТО. Марунові берети використовують десантники у 59 країнах.

Першим новий берет отримав командувач ДШВ генерал Михайло Забродський. Він передав такі ж головні убори командирам десантних бригад для вручення особовому складу.

Тоді ж запровадили новий беретний знак десантників. На ньому зображено купол парашута, крила та вогняний меч архістратига Михаїла.

Михайло Забродський також отримав новий бойовий прапор ДШВ, що базується на новій символіці роду військ – з архістратигом Михаїлом з одного боку, зміненою емблемою ДШВ та написом “Завжди перші” – з іншого.

Зараз ДШВ складаються із повітрянодесантних, аеромобільних та штурмових частини.

Лондонський Міжнародний інститут стратегічних досліджень у своєму виданні The Military Balance 2023 року зазначив, що Десантно-штурмові війська ЗСУ налічують 30 тисяч військовослужбовців. Вони поділені на сім бригад, один полк та окремий артилерійський дивізіон.

ДШВ ЗСУ мають на озброєнні танки Т-80, понад 160 бронетранспортерів – БТР-Д, БТР-3, БТР-4, БТР-80, Дозор-Б, Oncilla, VAB, Kirpi, 70 бойових машин десанту – БМД-1, БМД-2, бронеавтомобілі – Bushmaster, IVECO LMV, KrAZ Spartan, MLS Shield, “Новатор”, артилерію – “Гвоздика”, “Акація”, “Град”, Д-30, “Нона”, 120-мм міномети, засоби ППО – Стріла-10, Piorun, ЗУ-23-2.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.