Україна зробила запит на 45 списаних австралійських гелікоптерів

У Австралії авіатехніки розбирають 45 списаних армійських багатоцільових гелікоптерів типу Taipan. Федеральний уряд Австралії отримав від України запит на придбання цих машин, написало австралійське видання APDR.

MRH-90 Taipan – багатоцільовий гелікоптер, розроблений франко-німецьким консорціумом NHI на чолі з компанією Airbus. Один такий вживаний двомоторний вертоліт коштує орієнтовно $20 млн.

Гелікоптери взяли на озброєння у Австралії у 2000-х роках. Вирішили утилізувати через складнощі з технічним обслуговуванням та безпекою польотів. Наприкінці вересня на навчаннях Sky Sabre 2023 загинули чотири військовослужбовці. Хоча неофіційні результати розслідування показали, що причина аварії полягала не в технічному стані.

Австралійці прийняли рішення розібрати вертольоти Taipan. Їх навіть не ріжуть, оскільки конструкція з вуглецевого волокна є дуже міцною.

Коли про списання техніки стало відомо загалу, то міністр оборони Австралії Річард Марлз заявив, що гелікоптери будуть утилізовані таким чином, щоб “максимізувати їхню цінність”.

Видання зазначило, що машини знаходяться у відмінному стані. Вони сучасні і мають цифрове обладнання, чотирикоординатну систему управління польотом, передову авіоніку і хороше обладнання нічного бачення.

Загалом Австралія має на озброєнні 46 гелікоптерів MRH-90 Taipan — 40 в армії та ще 6 — у військово-морських силах. Однак прийняли рішення замінити їх сучасними UH-60M Black Hawk.

Нагадаємо, наприкінці серпня Збройні сили Австралії отримали три нові вертольоти UH-60M Black Hawk. Це перші із 40 машин, які будуть поставлені за умовами контракту з американським виробником.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.