Захопити плацдарм біля села Кринки ЗСУ допоміг російський офіцер, який разом із підрозділом здався у полон – ABC News

Захопити плацдарм біля села Кринки на лівому березі Дніпра на Херсонщині Силам спеціальних операцій ЗСУ допомогла інформація від російського офіцера. Він разом із підрозділом здався у полон і пішов на співпрацю з українським командуванням. Про це написало видання ABC News.

Наприкінці травня бійці 73-го центру морських операцій ССО розмістилися вздовж правого берега Дніпра. Деякі з них знаходились в межах досяжності російських військ, які контролювали Каховську дамбу та лівий берег Дніпра. Сторони знали, що український контрнаступ націлений на контроль над річкою – як ключ до повернення окупованого півдня.

З початком операції, росіяни зруйнували дамбу. Вода затопила облаштовані позиції української армії.

“Ми були готові до переправи, але вибухнула дамба, – розповів офіцер центру ССО з позивним Скіф.

Коли рівень води почав спадати, потрібно було встановити контроль над прибережними територіями і островами Дніпра.

Скіф почав переконувати генералів, що якщо його люди зможуть утримати плацдарм, то після туди мають зайти регулярні війська. Для цього потрібно було провести ризиковану річкову операцію.

Росіяни здалися в полон

У вересні стався щасливий випадок. Російського офіцера, який стверджував, що був проти війни, відправили на Херсонщину. Там він побачив, що становище армії дуже погане. Окупант зв’язався з українською розвідкою і повідомив, що має 11 однодумців, які готові здатися в полон.

Росіяни розповіли Скіфу все про російські підрозділи на лівому березі, зокрема біля села Кринки. Офіцер ССО був упевнений, що з 20 досвідченими бійцями зможе захопити острів у тому районі. Але з гарантією підкріплення.

Скіфу пообіцяли підкріплення, якщо він надасть відеозапис, як його підрозділ у селі піднімає український прапор. Це вдалося зробити в середині жовтня, паралельно почалося облаштування плацдарм.

Кілька українських бригад були направлені на утримання цієї позиції. З тих пір вони та бійці 73-го центру ССО залишаються там. Боряться не лише з ворожими атаками, а й холодом, складними умовами та поганим забезпеченням.

Росіяни намагалися витіснити український військових з плацдарму скидуючи керовані авіабомби та направляючи рої FPV-дронів. Проте українські війська продовжують утримувати плацдарм.

“Моя телефонна книга – це маленький цвинтар, – каже Скіф. – Це наша робота. Ніхто про неї не знає, ніхто про неї не говорить, і ми робимо її за невелику винагороду, окрім як на благо нашої країни”.

Нагадаємо, нещодавно Збройні сили України з допомогою HIMARS знищили три російські реактивні системи залпового вогню “Ураган” біля села Абрикосівка на тимчасово окупованій частині Херсонщини. Саме за допомогою цієї зброї окупанти обстрілювали Херсон, Кринки, Станіслав, Львово, Тягинку та інші наближені населені пункти Херсонщини.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.