Україна збиває російський безпілотник загрози за допомогою ЗРК польського виробництва SA-3 Goa

Україна збиває російські безпілотники за допомогою ЗРК польського виробництва SA-3 Goa

9 квітня 2024 року Збройні Сили України опублікували відео в соціальних мережах, де демонструється запуск ракети S-125 NEWA-SC, кодове назва НАТО – SA-3 Goa, з метою нейтралізації російського БПЛА на території України.

S-125 NEWA-SC – це модифікована версія радянської зенітно-ракетної системи S-125, розроблена польською компанією Wojskowe Zaklady Elektroniczne (WZE). Ця система була вперше введена в Україну у грудні 2022 року за допомогою декількох одиниць, наданих Польщею. Неочікуваний вигляд цих систем ракетного прицілу привернув увагу військових аналітиків, оскільки ні Польща, ні Україна не оголошували про передачу їх.

Хоча жодного офіційного заявлення про поставку S-125 NEWA-SC в Україну не було зроблено, варто зазначити, що тільки Польща володіє варіантом W-125 SC. Рішення надати ці системи Україні може бути зроблено таємно через питання безпеки, особливо враховуючи останні ракетні та дронові атаки з боку російських сил.

S-125 Нева, також відома як SA-3 Goa, є зенітно-ракетною системою середньої дальності, розробленою в 1956 році. Вона зазвичай розгортається за допомогою рухомих пускових установок, встановлених на вантажних автомобілях, з двома різними версіями ракет: V-600 та 5V27. Варіант W-125 SC, використовуваний Польщою, є покращеною версією, оснащеною покращеними засобами виявлення та відстеження, а також покращеними засобами електронної боротьби (ЕБ).

WZT-1, на базі якого змонтовано S-125 NEWA-SC, є броньованим автомобілем відновлення, розробленим на базі радянського танка Т-55. Він має пускову установку з чотирма готовими до випуску ракетами, здатними збивати повітряні загрози на відстані до 20 км та на висотах від 25 м до 18 км. Крім того, батарея системи призначена для боротьби з повітряними цілями, що летять зі швидкістю до 700 м/с.

Це розгорнення S-125 NEWA-SC підкреслює зусилля України по підсиленню своїх засобів повітряної оборони від зростаючих загроз з боку російських сил. Введення цих передових ракетних систем відображає стратегічне партнерство між Україною та Польщею, спрямоване на посилення здатності України захищати свій повітряний простір від ворожих нашестів.