Росія планує розмістити в Україні нову зенітну систему 2С38 "Деріваця".

Росія планує розмістити в Україні нову зенітну систему 2С38 “Дерівація”.

За словами директора російського конгломерату оборонної промисловості Ростех, нові бойові машини будуть відправлені на передову. Очікується, що вони будуть більш придатні для нових викликів на фронті та нових збройних систем, таких як безпілотники. Однією з таких нових машин є Деривація ПВО. Цю зенітно-артилерійську систему повинні відправити на фронт дуже скоро.

Індустріальний директор державної компанії Бекхан Оздоєв повідомив ЗМІ: “У минулому році ми завершили розробку кількох нових систем. Серед них – комплекс зенітної артилерії калібру 57 мм “Деривація-ПВО”.

“Деривація-ПВО” була розроблена для заміни систем “Шилка” та “Тунгуска” в тактичних зенітних підрозділах зенітної оборони російських сухопутних військ. Її головна мета – боротьба з крилатими ракетами, снарядами МРСЗ, літаками та гелікоптерами, а також збройними дронами та навіть слабо броньованими наземними цілями за допомогою снарядів калібру 57 мм на середніх та низьких висотах.

Розробка системи зенітної оборони “Деривація-ПВО” була розпочата Росією на початку 2010-х років. Зокрема, відомо, що розробка розпочалася близько 2014 року, як частина постійних зусиль Росії з модернізації та розширення своїх засобів повітряної оборони, особливо відповідно до змінюючихся повітряних загроз, таких як дрони та системи нападу низької висоти. Повна назва цієї системи – “2S38 Деривація-ПВО”. Система базується на шасі бойової машини піхоти БМП-3 та обладнана 57 мм автоматичним гарматом з високою швидкістю вогню.

Дизайн Деривація-ПВО включає в себе сучасні можливості виявлення та відстеження, з радаром керування вогнем та оптичними системами для здійснення ударів по цілях у обмежених умовах видимості або без допомоги радару. Система може використовувати спеціальні боєприпаси, включаючи керовані снаряди та програмовані фрагментуючі боєприпаси для підвищення ефективності проти різноманітних повітряних та слабо броньованих наземних загроз.

Вперше введена до складу Збройних сил Росії для тестування близько 2018 року, Деривація-ПВО вважається відповіддю на сучасні потреби у короткодальної повітряної оборони, особливо проти цілей, таких як дрони, які стали поширеними у багатьох сучасних конфліктах. Ця система має на меті заповнити прогалини в короткодальної повітряної оборони та доповнити існуючі системи зенітної оборони до повітря.

Деривація-ПВО побудована на базі БМП-3, її дальність ураження гармати становить 6 км, а висота – 4,5 км, а швидкість вогню – 120 пострілів за хвилину. Завдяки своїй високій мобільності та здатності подолати водні перешкоди, Деривація використовується як заміна зенітних систем, проте вона має невелику броню. Хоча вона може стріляти по різноманітним цілям, повітряним або потенційно наземним, вона не буде розміщуватися на передовій, але може дійсно створити захисний бар’єр навколо важливих об’єктів.