Україна завтра отримає сигнал щодо членства у НАТО — Столтенберг

Виступаючи на саміті НАТО у Вільнюсі, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Україні завтра запропонують шлях до набуття членства в Північно-Атлантичному Альянсі. Зроблять це під час установчого засідання Ради “Україна-НАТО” за участі президента Володимира Зеленського.

План для України досі узгоджується. Відомо тільки, що він матиме три складові. Перша: програма практичної підтримки – для того, щоб забезпечити повну оперативну сумісність між українськими силами та силами НАТО. Друга: створення Ради “Україна – НАТО”, яка виконуватиме роль платформи для проведення консультацій і спільного прийняття рішень. Третя складова – скасування Плану дій щодо членства для України.

Столтенберг заявив, що Україна стала набагато ближчою до НАТО і настав час відобразити це в усіх рішеннях Альянсу.

Також він додав, що допомога Україні буде збільшуватись і надаватиметься стільки, скільки триватиме війна, бо Україна неодмінно має перемогти.

Нагадаємо, сьогодні у Вільнюсі розпочав роботу дводенний саміт НАТО. У ньому беруть участь лідери понад 40 країн. Ще вчора для участі у саміті до Литви прибув президент США Джо Байден. Серед заявлених учасників саміту також президент України Володимир Зеленський.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.