Франція передасть Україні далекобійні ракети — Макрон

Під час саміту НАТО у Вільнюсі президент Франції Емануель Макрон анонсував новий пакет військової допомоги Україні.

За його словами, для підтримки контрнаступу ЗСУ Париж вирішив передати Україні ракети дальнього радіуса дії.

Французький лідер не уточнював, про які саме ракети йдеться, але, ймовірно, Київ отримає французькі крилаті ракети SCALP, які фактично є аналогом британських Storm Shadow.

Радіус ураження французькою ракетою SCALP-EG (графіка – “Військовий Кур’єр”)

Ці ракети класу “земля-повітря” спільно розробили Франція та Велика Британія у 1990-х роках. Їхня базова дальність – 250 км, але її можуть збільшити залежно від модифікації.

У Франції носієм для для SCALP є винищувачі-бомбардувальники  Rafale, Mirage 2000 та Eurofighter, яких натомість немає у ЗСУ. Проте українські інженери вже адаптували британський Storm Shadow під радянський Су-24, тож навряд у ЗСУ виникнуть проблеми з новими ракетами. 

Ракета SCALP призначена для знищення укріплених наземних стаціонарних цілей. Розробник заявляє, що ракета долає потужні системи ППО, її бойова частина – 450 кг.

Конструкція ракети спрямована на зниження  її радіолокаційної помітності. Цьому також сприяє і те, що всю маршову ділянку траєкторії ракета проходить на висоті 100-150 м, а перед атакою призначеного об’єкта знижується ще нижче – до 50 м.

Раніше Україна отримала від Британії далекобійні ракети Storm Shadow, завдяки яким ЗСУ вже завдали удару по Чонгарському мосту, який є важливим логістичним пунктом для окупантів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.