Сьогодні у Вільнюсі розпочинається саміт НАТО

Сьогодні у Вільнюсі розпочинається дводенний саміт НАТО. У ньому візьмуть участь лідери понад 40 країн. Ще вчора для участі у саміті до Литви прибув президент США Джо Байден. Серед заявлених учасників саміту також президент України Володимир Зеленський.

Вільнюс знаходиться за 32 км від кордону з Білоруссю – союзника рф. Тому місце зустрічі посилено охороняє більше 1 тис. військових, багато бронетехніки та систем ППО.

До столиці Литви доставили сучасне обладнання для боротьби з будь-якими потенційними хімічними, біологічними, радіологічними і ядерними атаками.

На саміті очікується оголошення про поглиблення співпраці між Україною та Північно-Атлантичним альянсом. Наразі невідомо, у якому форматі про нього може бути оголошено: думки експертів наразі розділилися: від очікувань запрошення України до членства до підписання угоди про розширену співпрацю і надання нового великого пакета військової допомоги.

Також, раніше Джо Байден та прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявили, що форум у Вільнюсі буде найсприятливішим часом для схвалення заявки Стокгольма на вступ в Альянс.

«Військовий Кур’єр» стежитиме за перебігом саміту у Вільнюсі і повідомлятиме про найважливіші події цієї зустрічі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.