Україна працює задля отриманням бойових літаків

Команда президента України Володимира Зеленського намагається розблокувати рішення про надання Україні першої ескадрильї іноземних бойових літаків. Про це повідомив Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба увечері 6 лютого в ефірі національного телемарафону.

«Я не маю сумнівів, що ми відкриємо опцію постачання бойових літаків. І тут Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Офіс Президента, особисто президент Володимир Зеленський — вся команда працює над тим, щоб відкрити ці останні зачинені двері», — зазначає Кулеба.

Також міністр закордонних справ додає, що базовою моделлю для України є американський літак F-16 з огляду на його масовість на ринку та доступність обслуговування. Проте не обов‘язко ця модель першою відправиться до України. Адже наразі найголовніше зняти “табу” й отримати першу ескадрилью літаків як таких.

«Не принципово, чи це буде американський F-16, шведський Grippen, французький Mirage чи Rafale, або ж Eurofighter», — говорить Кулеба.

Міністр наголошує, що побоювання західних партнерів щодо надання бойових літаків мають психологічний характер. Він нагадує, що такі самі страхи були у наших партнерів при передачі РСЗВ HIMARS, ЗРК «Patriot» і танків західних зразків.