Зеленського запросили на саміт ради ЄС

Президент України Володимир Зеленський отримав офіційне запрошення відвідати засідання саміту Європейської ради, – повідомляє Баренд Лейтс, речник ради ЄС, у своєму Twitter.

«Президент Європейської ради запросив президента Володимира Зеленського взяти особисту участь у майбутньому саміті Європейської ради», – йдеться у повідомленні речника. Також він наголошує, що додаткова інформація з міркувань безпеки не надається.

У понеділок, 6 лютого, законодавчий орган Європейського Союзу розпочав готувати план з прийняття Зеленського у Брюсселі, якщо той вирішить приїхати на засідання саміту.

Лідери ЄС із 27 країн-членів зберуться на саміт у четвер у Брюсселі, де президент України зможе зустрітися з усіма головними лідерами блоку за один день. Раніше Володимир Зеленський виступав на самітах ЄС лише через відеодзвінки з України. Наразі невідомо чи поїде український лідер на засідання саміту.

Нагадаємо, президент Ради ЄС Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн відвідали Київ минулої п’ятниці, де політики висловили Зеленському позицію – Україна має непохитну підтримку блоку у боротьбі проти російського ворога.