Німеччина придбала для України альтернативу Starlink – шведські термінали Satcube

Німеччина придбала для України 100 шведських супутникових інтернет-терміналів Satcube. Вони можуть стати альтернативою американських Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска. 

В Україні звернули увагу на Satcube після того, як їх почали використовувати представники гуманітарних організацій та журналісти.

Союзники не заперечують використання терміналів ЗСУ. “Це може бути що завгодно – від підключення до польових госпіталів до підтримки зв’язку в польових умовах”, – сказав генеральний директор компанії-виробника Якоб Каллмер в інтерв’ю виданню Dagens Nyheter.

Перші зразки обладнання надійшли в Україну на початку літа.

Satcube використовує супутникову мережу американської компанії Intelsat, яка й розмістила замовлення на постачання терміналів для України на суму близько 5,97 млн євро. Ці кошти надасть Німеччина.

Портативний інтернет-термінал Satcube важить близько 8 кілограмів. Він може надавати широкосмуговий доступ через геостаціонарні супутники зі швидкістю до 70 Мбіт/с. Затримка сигналу становить до однієї секунди, оскільки супутники перебувають на орбіті на висоті понад 35 тис. км.

Satcube пропонує меншу швидкість звʼязку, ніж Starlink – 100 Мбіт/с, але перевагою шведських терміналів є те, що їхній сигнал важче заблокувати ворогу завдяки геостаціонарним супутникам.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що Пентагон придбає для України термінали Starlink, які Ілон Маск не зможе відключати.

Так, у американському оборонному відомстві відреагували на те, що власник компанії SpaceX  відмовив у проханні ЗСУ обслуговувати термінали Starlink у районі тимчасово окупованого Криму. Інтернет був потрібен військовим для використання морського безпілотника проти російських кораблів. Про це повідомляє The New York Times.

Тому у червні очільник Пентагону Ллойд Остін схвалив угоду Міноборони США про купівлю від 400 до 500 нових терміналів послуг Starlink.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.