Пентагон купує для України особливі термінали Starlink — The New York Times

Пентагон придбає для України термінали Starlink, які Ілон Маск не зможе відключати.

Так, у американському оборонному відомстві відреагували на те, що власник компанії SpaceX  відмовив у проханні ЗСУ обслуговувати термінали Starlink у районі тимчасово окупованого Криму. Інтернет був потрібен військовим для використання морського безпілотника проти російських кораблів. Про це повідомляє The New York Times.

Тому у червні очільник Пентагону Ллойд Остін схвалив угоду Міноборони США про купівлю від 400 до 500 нових терміналів послуг Starlink.

Американське видання стверджує, що, згідно з договором, Пентагон отримає контроль над налаштуваннями Starlink на території України, щоб ці нові пристрої могли реалізувати ключові можливості та певні місії.

Нагадаємо, взимку компанія SpaceX заборонила використання інтернет-сервісу Starlink для дронів українськими військовими. Про це повідомило агентство новин Reuters.

Ґвінн Шотвелл, директорка з операцій, заявила під час конференції у Вашингтоні, що супутниковий інтернет-сервіс Starlink «ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї. Однак українці зробили це ненавмисно й це не було частиною угоди».

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.