Україна може зірвати російські морські шляхи постачання – британська розвідка

Завдяки українським морським дронам-камікадзе шляхи військових постачань Росії у Чорному морі опинилися під загрозою.

Про це заявило британське розвідувальне відомство на своїй сторінці у  Twitter.

Зазначається, що минулого тижня російський нафтовий танкер SIG, ймовірно, був атакований безпілотником поблизу Керченської протоки. 

Це сталося відразу після аналогічної атаки на десантний корабель “Олєнєгорскій горняк” і через два дні після зірваної атаки на російські сторожові катери, коли вони, ймовірно, супроводжували російське судно Sparta IV.

Британські спецслужби пояснили, що попри те, що SIG та Sparta IV ходять під цивільними прапорами, вони вже давно мають контракти на перевезення палива та військових вантажів між Росією та Сирією.

З 28 лютого 2022 року російські військові кораблі не можуть пройти через Босфор, внаслідок чого російські збройні сили в Сирії та Середземному морі сильно залежать від SIG, Sparta IV та кількох інших цивільних судів.

Атаки на  російські кораблі свідчать, що дрони стають все більш важливим компонентом сучасної морської війни та можуть зірвати російські морські шляхи постачання. 

Нагадаємо, днями українські військові продемонстрували український морський дрон-камікадзе MAGURA V5.  У проморолик включили кадри роботи морського дрона. Зокрема, показали ураження російського військового судна “Іван Хурс”, яке відбулося у травні цього року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.