Касетні боєприпаси прискорили просування ЗСУ – The Wall Street Journal

Завдяки касетним боєприпасам зі США, українські військові отримали змогу проводити більш інтенсивні контрнаступальні операції. 

Касетні снаряди дозволяють не просто нищити піхоту та бронемашини ворога, а й нищити російські мінні поля. Про це пише видання The Wall Street Journal.

Українські військові визнають, що касетні снаряди не змінять балансу сил на полі бою, але вони дозволять повернути низку втрачених раніше позицій. У виданні додали, що у  поєднанні з новими боєприпасами зміна тактичного підходу дозволила українським військам просунутися вперед і наблизитися до основних оборонних рубежів, які тримають російські війська.

Водночас окупанти вже почали пристосовуватись до касетних снарядів – вони риють ще глибші окопи та розосереджують позиції. Наочним прикладом ефективності касетних боєприпасів у виданні назвали нещодавні бої біля Роботиного, що на Запоріжжі.

ЗСУ просувались до позицій росіян, але ті “придушили” наступ шквальним вогнем з кулеметів. Українці були змушені відступити, аби ударити по лісу, де ховались окупанти, касетними боєприпасами. 

Підлісок вигорів вщент і росіяни, які вижили після артилерійського обстрілу були змушені відступити. Зрештою ЗСУ знову підійшли до цих позицій, які цього разу були пустими, та захопили їх

Нагадаємо, що касетні боєприпаси Україна отримала лише минулого місяця. Проте ЗСУ вже застосовують їх майже на всій лінії фронту — касетні боєприпаси помічено на Куп’янському, Авдіївському, а тепер і Бахмутському напрямку.

У ЗСУ вже показали, як данська самохідна артилерійська установка “CAESAR ” б’є по окупантах касетними боєприпасами. 

Застосування касетних боєприпасів в Україні підтверджують і американські партнери. Зокрема, представник Державного департаменту США Джон Кірбі запевнив, що ЗСУ ефективно використовують касетні боєприпаси.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.