Україна може отримати надсучасні ракети для систем ППО NASAMS за 3 роки – Defense One

Україна наразі використовує старіші варіанти високоефективної ракети класу “повітря-повітря” AIM-120 для системи ППО NASAMS. За словами виробника зброї Raytheon Technologies, через три-п’ять років Україна отримає новий варіант удосконаленої ракети. Про це повідомило американське видання Defense One.

У червні компанія Raytheon завершила перші випробування останнього варіанту ракети середньої дальності під назвою AIM-120C-8. Ці ракети наступного покоління дуже відрізняються за поточні як апаратно, так і програмно. За словами виробників, перше випробування C-8 досягло всіх поставлених цілей.

Нещодавно компанія завершила модернізацію ракети – вдосконалення кількох схемних плат і процесорів у секторі наведення. Міжнародний варіант ракети AIM-120C-8 і американський варіант AIM-120D-3 стали частиною цих модернізацій.

“Новий міжнародний варіант значною мірою замінить той запас, який виснажується, коли надсилається в Україну”, – сказав Пол Ферраро, президент Air Power компанії Raytheon.

За його словами, нинішня версія ракети має показник успішності в Україні “90% плюс”.

“Ракети NASAMS показали ефективність знищення крилатих ракет і безпілотників, що перевищує 90%. Це завдяки ресурсам, які далеко не такі, як у D-3 і C-8″, – сказав Пол Ферраро.

У червні компанія Raytheon отримала контракт на $1,15 млрд на виробництво наступної партії ракет AIM-120 для міжнародних союзників і партнерів, включаючи Україну. Компанія хоче подвоїти виробництво ракет, бо запаси зброї скоротилися під час російського вторгнення в Україну. Як правило, Raytheon виробляє від 500 до 800 ракет на рік. Тепер вони збільшують свою продуктивність приблизно до 1200.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Міністерство оборони США уклало контракт із компанією Raytheon Missiles and Defense на закупівлю для України ракет класу “повітря-повітря” середньої дальності (AMRAAM). Про це повідомив сайт Пентагону.

Сума контракту становить $192 млн. Кошти виділили з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні. Raytheon зобов’язалася забезпечити ракетами AMRAAM, кількість яких не розголошується. Готуватимуть партію в Тусоні, штат Арізона. Контракт планують виконати до 29 листопада 2024 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.