Пентагон замовив для України ракети середньої дальності AMRAAM

Міністерство оборони США уклало контракт із компанією Raytheon Missiles and Defense на закупівлю для України ракет класу “повітря-повітря” середньої дальності (AMRAAM). Про це повідомив сайт Пентагону.

Сума контракту становить $192 млн. Кошти виділили з фонду Ініціативи сприяння безпеці в Україні.

Raytheon зобов’язалася забезпечити ракетами AMRAAM, кількість яких не розголошується. Готуватимуть партію в Тусоні, штат Арізона. Контракт планують виконати до 29 листопада 2024 року.

AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile) – американська авіаційна всепогодна керована ракета з активною радіолокаційною головкою самонаведення. Була прийнята на озброєння ВПС США в 1991 році. Призначена для ураження повітряних цілей за межами прямої видимості.

Максимальна дальність пуску ракети становить від 50 до 180 км. Ухилитися від цієї ракети неможливо, тому що вона керована на всіх ділянках траєкторії.

Раніше була інформація, що Пентагон замовить ракети AMRAAM різних модифікацій у кількості від 1,5 до 3 тис. для 15 країн. Частину з них передадуть Україні.

Нагадаємо, кілька днів тому стало відомо, що Україна отримає від США необхідні для наступу боєприпаси і зброю на $250 млн. Про новий пакет військової допомоги повідомили на сайті держсекретаря Сполучених Штатів Америки. 

У новому списку є ракети для ППО AIM-9M, боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди калібрів 155 мм та 105 мм. Крім того, США поставлять українським військовим засоби для розмінування, протитанкові ракети і комплекси Javelin, понад 3 млн набоїв до стрілецької зброї та машини швидкої допомоги.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.