НАБУ запідозрило управління Держспецзв’язку в заволодінні 62 млн грн (Фото)

НАБУ і САП запідозрили організовану групу серед керівників Держспецзв’язку в заволодінні 62 млн грн при закупівлі програмного забезпечення. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України.

“Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення. Для цього залучили дві підконтрольні компанії, а закупівлю засекретили, аби уникнути відкритих торгів та забезпечити їх перемогу”, – йдеться в повідомленні.

Двом підконтрольним компаніям перерахували понад 285 млн грн, в той час, як реальна вартість ПЗ становила 223 млн грн.

Наразі підозрюються шість осіб, що фігурують у схемі.

Злочинні дії кваліфікують за ч. 5 ст. 191 КК України – привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, вчинені в особливо великих розмірах особою або організованою групою.

В Держспецзв’язку заявили, що всі закупівлі проводили з дотриманням законодавства, та готові надавати необхідну інформацію.

“Всі закупівлі Служби від 2020 року проводили з дотриманням чинного законодавства. Закупівлі у сфері захисту державних реєстрів є складними, їхній аналіз потребує підготовки та розуміння, і Служба готова надавати всі необхідні роз’яснення детективам НАБУ, в будь-якому форматі”, – йдеться у відповіді відомства.

Нагадаємо, сьогодні на Донеччині СБУ затримало військовослужбовців, які хотіли продати трофейну російську зброю.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.