У Верховну Раду внесли законопроект, який звільняє від мобілізації волонтерів

Депутат Георгій Мазурашу вніс на розгляд Верховної Ради законопроект “Про внесення змін до статті 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Нардеп вважає, що необхідно звільнити від військової служби волонтерів.

Автор законопроекту пише, що до нього звертаються виборці-учасники волонтерського руху з проханням ініціювати зміни, які давали би волонтерам відстрочку.

Мазурашу пропонує, щоб призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягали громадяни України військовозобов’язаного віку та стану, які працюють (не менш як на 0,75 ставки) або займаються підприємницькою діяльністю (і не мають податкових заборгованостей) та офіційно займаються волонтерською діяльністю (входять до Реєстру волонтерів, мають посвідчення волонтера затвердженого зразка) і мають підтверджуючі документи, що у поточному або попередньому місяці здійснювали волонтерську діяльність.

Проект закону знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо, за дев’ять місяців нинішнього року три найбільші благодійні фонди України зібрали 12,5 млрд грн. Українці продовжують підтримувати Сили оборони. Найбільше коштів за цей період зібрала платформа United24 – 7,94 млрд грн або 63% від загального обсягу. Майже чверть коштів – трохи понад 3 мільярди – отримав фонд “Повернись живим”, ще близько 1,5 мільярди (12%) надійшло до фонду Сергія Притули.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.