Ізраїль та ХАМАС готують звільнення заручників – WP

Ізраїль та палестинське угруповання ХАМАС близькі до укладання угоди про звільнення частини заручників, а також п’ятиденне припинення вогню. Про це повідомляє The Washington Post посилаючись на ізраїльського держслужбовця.

Йдеться про обмін викрадених 7 жовтня ізраїльських жінок та дітей на палестинських жінок та молодих людей, які утримуються у в’язницях Ізраїлю. Загалом Тель-Авів хоче звільнити 100 жінок та дітей, але ХАМАС наразі заявляє про готовність передати 70 із них.

“У в’язницях Ізраїлю перебувають щонайменше 120 осіб, яких можна обміняти на заручників. При цьому, як зазначило джерело, обмін заручниками та ув’язненими супроводжуватиметься тимчасовим припиненням вогню, яке триватиме до п’яти днів. Це перемир’я має дозволити заручникам-ізраїльтянам безпечно залишити Сектор Гази, а міжнародній спільноті – надати допомогу палестинському населенню”, – йдеться у повідомленні.

Про таку домовленість офіційні представники Ізраїлю можуть повідомити протягом кількох днів, якщо буде обговорено останні деталі.

Нагадаємо, кілька днів тому Ізраїль погодився на гуманітарні паузи в Секторі Гази після переговорів з Білим домом.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.