У Верховній Раді пропонують створити комітет з питань НАТО

У Верховній Раді пропонують створити комітет, який працюватиме над адаптацією українського законодавства до стандартів НАТО.

Про це заявив голова Верховної ради Руслан Стефанчук, повідомило агенство “Інтерфакс-Україна”.

“Слід готуватися до Вашингтонського саміту, тому я ініціюю створення комітету з НАТО. Є ідея найближчим часом створити окремий комітет, який перебрав би на себе всі функції приведення українського законодавства до стандартів НАТО. Якщо ми хочемо прогресу в НАТО, у нас мають бути люди, які ведуть цю тематику в парламенті”, – заявив Стефанчук.

Стефанчук додав, що нині в України є два важливі зовнішньополітичні вектори, пов’язані з Європейським Союзом і Північноатлантичним альянсом.

Також Стефанчук зазначив, що тематика ЄС є предметом обговорення для окремого комітету, тоді як до Альянсу “чомусь не має такої парламентської уваги”.

“Я би дуже хотів, щоби був створений комітет, який займеться законодавством про НАТО, бо маємо дуже великі виклики. На Вашингтонському саміті ми повинні отримати дуже хороший для України результат, а для цього мають бути люди, які інституційно займаються цими питаннями”, – пояснив голова Верховної Ради.

Нагадаємо, наприкінці листопада в Брюсселі відбулося перше засідання Ради Україна-НАТО. Подія для Києва без перебільшення історична. Як зазначив очільник українського МЗС Дмитро Кулеба, це перший раз, коли український міністр закордонних справ зустрічався зі своїми колегами з країн-членів Альянсу на рівних.

Але навіть не це стало головною подією зустрічі. Україна здобула впевнену перемогу на дипломатичному фронті. Києву вдалося переконати Брюссель, відмовитися від політичних вимог, що значно скорочує український шлях до Альянсу. Адже саме політичними питаннями деякі країни відверто маніпулювали, щоб гальмувати вступ України до НАТО. Тепер коло вимог суттєво звузилося та має цілком осяжний термін виконання.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.