У США виготовили перший літак F-16 для Словаччини (Фото)

Американський завод Lockheed Martin презентував перший літак F-16 Block 70, який виготовили на замовлення Словаччини.

Компанія влаштувала церемонію передачі літака за участі міністра оборони Словаччини Мартіна Скленара. Його країна стала першою в Європі, яка придбала винищувачі нової модифікації.

Загалом, контракт з Lockheed Martin передбачає виготовлення 14 літаків цього типу. Із них 10 винищувачів F-16 будуть одномісними, а решта – двомісними, для проведення льотної підготовки та підтримки кваліфікації пілотів.

Домовлятися про ці літаки уряд Словаччини почав у 2018 році. Ними збирається замінити свій парк винищувачів МіГ-29. Вартість контракту з американською фірмою оцінюють у 1,6 млрд євро. Крім виготовлення машин, угода передбачає підготовку 22 пілотів та 160 офіцерів та працівників служб забезпечення.

Нагадаємо, компанія Polskie Zakłady Lotnicze Mielec (PZL Mielec) почала виготовляти деталі корпусів винищувавчів F-16. Нещодавно відбулася презентація зробленої на заводі у Польщі задньої частини конструкції фюзеляжу – найбільшого компоненту корпусу літака. 

Представлена частина – це лише один із компонентів, які будуть виробляти на PZL Mielec. Загалом до 80% конструкції фюзеляжу F-16 будуть робити на польському підприємстві.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.