У Польщі почали виготовляти корпуси винищувачів F-16

Компанія Polskie Zakłady Lotnicze Mielec (PZL Mielec) почала виготовляти деталі корпусів винищувавчів F-16. На днях відбулася презентація зробленої на заводі у Польщі задньої частини конструкції фюзеляжу – найбільшого компоненту корпусу літака. 

Представлена частина – це лише один із компонентів, які будуть виробляти на PZL Mielec. Загалом до 80% конструкції фюзеляжу F-16 будуть робити на польському підприємстві. Про це повідомляє TVP World.

Завод готували до виробництва комплектуючих для винищувачів із січня 2021 року. Для безперебійного виготовлення запчастин на польському заводі постійно працюють 12 американських інженерів.

PZL Mielec належить американській компанії Lockheed Martin, яка випускає винищувачі F-16, F-22, F-35, патрульні літаки P-3 Orion і транспортні С-130 Hercules. Поляки вже виготовляли компоненти для гелікоптерів Black Hawk та літаків M28.

Віцепрезидент Lockheed Martin Орландо Санчес-молодший підкреслив, що в умовах загрози з боку Росії нарощування виробництва винищувачів є надзвичайно важливим.

Нагадаємо, Данія та Нідерланди передадуть Україні 61 літак F-16. Проте, окрім літаків, велике значення мають ракети, які можуть нести ці винищувачі. Сучасні ракети розширюють дальність удару, дозволяючи атакувати російські позиції в глибині тимчасово окупованих територій, не наражаючи українських пілотів на небезпеку від російської ППО.

Україна вже отримала від своїх союзників широкий спектр сучасних боєприпасів. Техніки модифікували українські винищувачі МіГ-29 і Су-27, а також бомбардувальники Су-24 для цих боєприпасів. Ймовірно, партнери допоможуть також осучаснити F-16 від Данії та Нідерландів. Як бонус, F-16 може отримати доступ до всіх найкращих боєприпасів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.