У Росії розікрали гроші, які були призначені на розробку бойової машини

У Міщанському районному суді Москви розглядають справу про розтрату 90 млн рублів, призначених для розробки бронетранспортера (БТР) та бойової машини піхоти (БМП) “Курганець”. Судять колишнього заступника гендиректора концерну “Тракторні заводи” (КТЗ) Михайла Школьника та екс-керівника казначейства Ірину Восторгіну.

Обох високопосадовців звинувачують у скоєнні особливо великої розтрати у 2015–2016 роках. Тоді концерн із 18 машинобудівних заводів виробляв важку техніку для міністерства оборони і отримав замовлення на виробництво дослідних зразків бойової машини.

Міноборони виділило на техніку 146 млн. рублів. Згідно матеріалів слідства, більшу частину цих грошей керівництвом КТЗ розікрали. Зокрема, 90 млн рублів видали у вигляді позики компанії “Нові інвестиції”, яка не має відношення до машинобудування. Ці гроші зняли з рахунків і використали на власні потреби.

Концерн “Тракторні заводи” належав бізнесменам Михайлу Болотіну та зятю режисера Микити Міхалкова Альберту Бакову. Останні кілька років КТЗ накопичував борги і до кінця 2017 року сукупні зобов’язання перевищили 100 млрд рублів. Група відійшла до держкорпорації “Ростех” Сергія Чемезова.

Суд має винести рішення по справі Школьника і Востригіної 4 вересня, їм загрожує шість та п’ять років позбавлення волі відповідно.

Нагадаємо, Росія, швидше за все, скасувала військові навчання “Запад-2023” через те, що у неї замало військ і техніки. Маневри планувалися на вересень, як головна подія року і кульмінація навчання військових. Про це повідомляє британська розвідка.

“Недостатня ефективність російських військових в Україні показала, що спільні стратегічні навчання мали обмежену навчальну цінність і здебільшого були демонстративні”, – йдеться у зведенні.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.