Росія скасувала військові навчання через брак техніки – британська розвідка

Росія, швидше за все, скасувала військові навчання «Запад-2023» через те, що у неї замало військ і техніки. Маневри планувалися на вересень, як головна подія року і кульмінація навчання військових. Про це повідомляє британська розвідка.

«Недостатня ефективність російських військових в Україні показала, що спільні стратегічні навчання мали обмежену навчальну цінність і здебільшого були демонстративні», – йдеться у зведенні.

Також російське керівництво побоюється внутрішньої критики за проведення ще одних показних навчань у воєнний час.

Із 2009 року навчання «Запад» проводилися раз на два роки, демонструючи, що пріоритетом росії є протидія загрозі НАТО. У навчанні «Запад-2021» взяли участь близько 200 тисяч військових. Воно стало найбільшим російським військовими навчанням з радянських часів.

Раніше, розвідка оборонного відомства Великої Британії повідомляла, президент рф Володимир Путін відвідав штабу Південного військового округу в Ростові-на-Дону, приблизно за 160 км від лінії фронту. Цим хотів показати, що контролює ситуацію в державі, як і раніше.

Також у британській розвідці переконані, що загибель ватажка ПВК “Вагнер” Євгенія Пригожина матиме глибокий дестабілізуючий вплив на бойовиків. Остаточних доказів того, що Пригожин був на борту немає. Однак, у відомстві вважають, що ймовірність того, що він дійсно мертвий, дуже велика.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.