США завершили модернізацію авіабази в Нігерії

Повітряні Сили США закінчили процес реконструкції нігерійської авіабази Каїнджі, яка розташована на заході країни.

Модернізація військового об’єкту Повітряних Сил Нігерії тривала з 2021 року. Вона полягала у створенні допоміжної інфраструктури для можливості обслуговування літаків A-29 Super Tucanos.

Варто зауважити, що дані літаки, як і авіабаза Каїнджі, відіграють важливу роль у боротьбі Нігерії з ісламістами Боко Харам та ІДІЛ. Реконструкція військового об’єкту та відбулася в рамках Пакету іноземних військових продажів, ухваленого США ще в 2018 році. Також Вашингтон поставив Абуджі 12 згаданих літаків A-29 Super Tucanos. Йдеться про закупівлю озброєння для ряду іноземних країн на $500 млн.

Наразі це найбільше постачання зброї США країнам на південь від пустелі Сахара. Під час урочистостей на авіабазі Каїнджі були присутні високопосадовці з Держдепартаменту та Міністерства оборони США. Зі сторони Нігерії їх зустрічав начальник штабу Повітряних Сил Нігерії маршал авіації Ісіака Оладайо Амаою.

A-29 Super Tucanos – легкий турбогвинтовий штурмовик, виробництва бразильської компанії Embraer. На озброєнні ЗС Бразилії з 2003 року. Окрім Бразилії та Нігерії експлуатується Чилі, Афганістаном, Колумбією, Туркменістаном та низкою інших країн.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2023 року США продемонстрували перший військовий варіант гелікоптера Airbus H125