Для “воєнкомів” та військових керівників відновили декларування

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 9534 про повернення і відкриття електронних декларацій. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Відтепер декларації обов’язково мають подати військові, які:

– проходять військову службу на посадах міністрів, заступників міністрів, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади та їхніх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або які відряджені на такі посади;

– входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них;

– проходять службу в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);

– здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі”, Закону України “Про публічні закупівлі” або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, у тому числі: уповноважені особи у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”;

– входять до складу Міжвідомчої комісії щодо розгляду доцільності застосування процедури закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення в єдиного виконавця, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 200 млн гривень;

– входять до складу колегіального органу, утвореного державним замовником відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі”;

– контролюють якість товарів, робіт і послуг оборонного призначення на всіх етапах розробки, виробництва, модернізації, ремонту та утилізації.

Відкритість декларування

В рамках декларування, декларації згаданих категорій військовослужбовців будуть знаходитися у відкритому доступі.

В той же час, декларації представників органів влади та депутатів місцевих рад, які служать у Силах оборони України, залишаться закритими для громадян. До них матимуть доступ лише правоохоронні органи, НАЗК і НАБУ.

Цей закон набирає чинності наступного дня після публікації. До 31 січня наступного року декларанти мають подати декларації за нинішній і попередній роки.

Відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій НАЗК повинно забезпечити не пізніше 60 днів з дня набрання чинності закону, тобто, до середини грудня.

Нагадаємо, що у перші тижні повномасштабного вторгнення росії 24 лютого минулого року обов’язкове декларування статків і доходів було призупинене.

На початку вересня нардепи спробували щнову зробити обов’язковим, але Реєстр декларацій вирішили залишити закритим від громадян ще на рік. Це викликало хвилю незадоволення в українців. Президент наклав вето на закон і наполіг на відкритті декларацій. Тому закон переглянули.

Раніше “Військовий кур’єр” писав, що начальник Чернівецького обласного ТЦК та СП полковник Ігор Сорокопуд є власником чималих статків. Про це свідчить його декларація за 2019-й рік, яку дослідило видання. У розділі “Нерухоме майно” воєнком вказав три квартири: одну, площею у 62 квадратних метри, записану на його дружину. І дві квартири по 90 квадратних метрів, одна з яких – службове житло.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.