Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 9534 про повернення і відкриття електронних декларацій. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.
Відтепер декларації обов’язково мають подати військові, які:
– проходять військову службу на посадах міністрів, заступників міністрів, керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади та їхніх заступників, на інших посадах в апаратах міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів системи правосуддя або які відряджені на такі посади;
– входять до складу військово-лікарських комісій, лікарсько-льотних комісій або відряджені до них;
– проходять службу в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);
– здійснюють (беруть участь у здійсненні) підготовку, організацію, проведення закупівель товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі”, Закону України “Про публічні закупівлі” або інших актів законодавства у сфері публічних (оборонних) закупівель, укладення договорів (контрактів), контроль за якістю товарів, робіт та послуг оборонного призначення, у тому числі: уповноважені особи у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”;
– входять до складу Міжвідомчої комісії щодо розгляду доцільності застосування процедури закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення в єдиного виконавця, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 200 млн гривень;
– входять до складу колегіального органу, утвореного державним замовником відповідно до Закону України “Про оборонні закупівлі”;
– контролюють якість товарів, робіт і послуг оборонного призначення на всіх етапах розробки, виробництва, модернізації, ремонту та утилізації.
Відкритість декларування
В рамках декларування, декларації згаданих категорій військовослужбовців будуть знаходитися у відкритому доступі.
В той же час, декларації представників органів влади та депутатів місцевих рад, які служать у Силах оборони України, залишаться закритими для громадян. До них матимуть доступ лише правоохоронні органи, НАЗК і НАБУ.
Цей закон набирає чинності наступного дня після публікації. До 31 січня наступного року декларанти мають подати декларації за нинішній і попередній роки.
Відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій НАЗК повинно забезпечити не пізніше 60 днів з дня набрання чинності закону, тобто, до середини грудня.
Нагадаємо, що у перші тижні повномасштабного вторгнення росії 24 лютого минулого року обов’язкове декларування статків і доходів було призупинене.
На початку вересня нардепи спробували щнову зробити обов’язковим, але Реєстр декларацій вирішили залишити закритим від громадян ще на рік. Це викликало хвилю незадоволення в українців. Президент наклав вето на закон і наполіг на відкритті декларацій. Тому закон переглянули.
Раніше “Військовий кур’єр” писав, що начальник Чернівецького обласного ТЦК та СП полковник Ігор Сорокопуд є власником чималих статків. Про це свідчить його декларація за 2019-й рік, яку дослідило видання. У розділі “Нерухоме майно” воєнком вказав три квартири: одну, площею у 62 квадратних метри, записану на його дружину. І дві квартири по 90 квадратних метрів, одна з яких – службове житло.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.