У Німеччині запропонували передати Україні ракети з дальністю у 500 кілометрів

У німецькому Бундестазі закликали передати Україні німецькі крилаті ракети TAURUS. Вони мають дальністю дії у 500 кілометрів.

Таку ідею висловив депутат Бундестагу від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер.

За його словами, Берлін повинен відмовитись від червоних ліній і передати Україні крилаті ракети TAURUS, які можуть стати корисним внеском збоку Німеччини.

Він також розповів, що Німеччина закупила близько 600 крилатих ракет ще десять років тому, проте сьогодні у бойовому стані лишилось лише 150 ракет. Тому, аби не зберігати ракети, термін дії яких закінчується, німецький політик запропонував їх передати Україні.

Taurus KEPD 350 — крилаті ракети класу “повітря-земля”, дальність польоту яких сягає 500 км. Вони призначені для високоточних ударів і ураження високозахищених і заглиблених цілей, без заходу бомбардувальника в зону ППО противника.

Ракета вагою 1400 кг та довжиною 5 метрів оснащена тандемною бетонобійною бойовою частиною.

Перший заряд бойової частини – кумулятивний, основний заряд – фугасний, він розміщений у високоміцному корпусі, форма якого оптимізована для пробивання бетону та важких порід ґрунту.

Система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний вибух. У разі повітряного підриву обидва заряди підриваються одночасно.