У Конгресі США сподіваються ухвалити пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю до Різдва – NBC

Лідери Конгресу США сподіваються до Різдва ухвалити додатковий пакет військової допомоги Україні та Ізраїлю. Про це написало NBC News.

Лідери Сенату, як республіканців, так і демократів, вважають, що шлях до написання законодавчого акту про військову допомогу має початися в Сенаті, де є місце для двопартійних переговорів.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер дав зрозуміти, що надання додаткової допомоги буде для нього головним пріоритетом у період до Різдва.

“Я знаю, що обидві сторони щиро піклуються про схвалення допомоги Ізраїлю та Україні та допомоги невинним цивільним особам у Газі”, — сказав Шумер із залу Сенату в середу. – Тож я сподіваюся, що ми зможемо дійти згоди, навіть якщо жодна сторона не отримає все, на чому наполягає”.

Отже лідери Сенату просуваються вперед у переговорному процесі. Та існує група консервативних республіканців, які підштовхують спікера Палати представників Майка Джонсона взяти за основу свій законопроект. Якщо це їм вдасться, законопроект Палати представників буде набагато консервативнішим.

Джонсон поки не сказав, як він планує вести переговори. Голова комітету із закордонних справ Палати представників Майкл МакКол, який є рішучим прихильником фінансування України та Ізраїлю, постійно спілкувався зі спікером щодо додаткової допомоги. В інтерв’ю минулого тижня він припустив, що Сенат має діяти першим.

Регулярно телефонують лідери як з Ізраїлю, так і з України

МакКол нещодавно повернувся з поїздки до Ізраїлю і сказав, що ізраїльські лідери наполягають на допомозі США якомога швидше. Джерело в комітеті повідомило NBC News, що МакКолу регулярно телефонують лідери як з Ізраїлю, так і з України. Вони відчувають дедалі більше занепокоєння щодо допомоги.

Конгресмен Майкл МакКол

Чотири джерела в Сенаті, безпосередньо пов’язані з переговорами, повідомили NBC News, що вікно між Днем подяки та Різдвом має вирішальне значення. Якщо роботу перенести до Нового року, то шанси отримати плани допомоги зменшаться. Йдеться про підтримку Ізраїлю, України, Індійсько-Тихоокеанському регіону та охорону кордонів США.

Нагадаємо, прихильники України в Конгресі ведуть важку боротьбу за великий пакет допомоги, доля якого зараз поєднана з партійною боротьбою за прикордонну політику. Вона відірвана від рішень, які потягнули б за собою реальні дії. “Найшвидше Конгрес може завершити переговори і ухвалити новий пакет допомоги Україні в середині грудня. Майже через два місяці після запиту президента Джо Байдена про $61 млрд на підтримку України”, – написало вчора видання Bloomberg.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.