У голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів виявили російське громадянство

Служба безпеки України надіслала Вищій кваліфікаційній комісії суддів лист, у якому йдеться, що нинішній голова ВККС Роман Ігнатов має російське громадянство. Керівник комісії заперечує це, написало видання “Дзеркало тижня”.

“Зазначимо, повідомлення про наявність у Ігнатова паспорта рф почали активно ширитися ще у червні нинішнього року. Тоді в інтерв’ю SUD.UA він заперечив ці чутки. Дійсно на початку та середині 1990-х років навчався і працював у росії, проте мав лише паспорт громадянина СРСР, який отримав ще в 16 років”, – написало видання.

Тоді в паспорті Ігнатова не було відміток про вступ у громадянство іншої країни. Натомість громадянство України підтверджено у липні 1996 року, після повернення у рідний Луганськ.

Ігнатов з того часу нібито проходив безліч перевірок перед призначенням на роботу в прокуратуру та суди. Зокрема останніми були перевірки Конкурсною комісією з відбору членів ВККС та ВРП, яка фіналізувала відбір.

Водночас ВККС у Facebook повідомила, що комісія “займає принципову позицію щодо неприпустимості громадянства (підданства) інших, окрім України, держав, зокрема країни-агресора, у суддів та членів органів суддівського врядування”.

“У зв’язку з появою у публічному просторі інформації про можливу наявність у голови комісії громадянства рф, комісія вважає за необхідне звернутися з відповідними запитами щодо невідкладного отримання підтвердження або спростування оприлюдненої інформації. За наслідками аналізу отриманих документів ми невідкладно ухвалимо рішення”, – зазначили у комісії.

Ігнатов заперечує звинувачення

Роман Ігнатов на брифінгу заперечив наявність у нього російського громадянства та заявив про тиск на ВККС, повідомляє Українська правда.

“15 вересня цього року відносно мене було незаконно внесено в ЄРДР відомості за державну зраду під час військового стану за обставинами 2014 року, обставинами мого перебування в полоні. Я надав перелік документів, які повністю спростовують доводи, які там поставлені. Після цього стало питання, що я начебто маю російське громадянство”, – сказав Ігнатов.

Він нібито сам звернувся за роз’ясненням до правоохоронних органів, які відповідають за державну безпеку.

“Отримав різні відповіді. Один орган відповів, що він не володіє інформацією, інший – що я маю російське громадянство, не навівши жодних доказів”, – заявив голова ВККС і згадав про провокації, що готуються проти службовців ВККС.

Іще Ігнатов попросив посилити йому охорону. 

Нагадаємо, колишній суддя Валерій Чорнобук, проти якого відкрито справу про державну зраду, наразі служить в Амур-Нижньодніпровському районному військкоматі міста Дніпро. Цю інформацію підтвердили “Військовому кур’єру” у самому районному центрі комплектування, куди журналісти нашого видання звернулися за коментарем.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.