Підозрюваний у державній зраді суддя влаштувався у військкомат у Дніпрі (Фото)

Колишній суддя Валерій Чорнобук, проти якого відкрито справу про державну зраду, наразі служить в Амур-Нижньодніпровському районному військкоматі міста Дніпро. Цю інформацію підтвердили «Військовому Кур’єру» у самому районному центрі комплектування, куди журналісти нашого видання звернулися за коментарем.

Нагадаємо, Валерій Чорнобук у 2014-му році очолював Апеляційний суд АР Крим. Під час анексії росіянами півострова, Чорнобук почав співпрацювати із загарбниками і закликав суддів Криму переходити на бік окупантів. Також, він протягом перших місяців анексії допомагав окупантам впроваджувати російське законодавство на півострові.


Суддя Чорнобук виступає перед суддями АР Крим, переконуючи їх переходити на бік окупантів (березень 2014р.)

Згодом, Валерій Чорнобук втік з Криму і перебрався до Дніпра, де влаштувався радником міського голови Бориса Філатова. Коли ж СБУ було порушено проти нього справу про державну зраду та надано дозвіл на арешт, Чорнобук почав переховуватися від слідства. Аж поки його у 2018-му році випадково не затримали у одному з дворів Києва, неподалік будинку, де він таємно проживав.

Валерій Чорнобук затриманий у Києві після оголошення у розшук (листопад 2018р.)

Втім, у 2019-му році він знову вийшов із СІЗО на свободу, а його справа слухається у Печерському райсуді Києва ось уже багато років. Втім, як стало відомо, нещодавно суд призупинив розгляд справи Чорнобука. Через те, що цей екс-суддя… відтепер є діючим військовослужбовцем Збройних Сил України. Зокрема, він перебуває на службі в Амур-Нижньодніпровському районному військкоматі міста Дніпро. А відтак, до закінчення воєнного стану, суддя Чорнобук може бути на волі, а слухання справи про державну зраду, де він є обвинуваченим, наразі зупинено.

Крім того, як вдалося з’ясувати громадським активістам з Дніпра, екс-суддя Чорнобук наразі служить у районному центрі комплектування юристом, а значить має доступ, як до особових справ військовослужбовців, так і до плану оборонних заходів та мобілізаційної підготовки.

На запитання «Військового Кур’єра», чому було прийнято рішення взяти на службу людину, підозрювану у державній зраді, у Амур-Нижньодніпровському РТЦК та СП відповідати не стали. Підтвердивши лише, що Валерій Чорнобук справді перебуває у них на службі.